Profile

Mr sardar azmoon I

Contact Details

Bio

جاذبه های دیدنی در شهر وان - ترکیه

شهر وان یکی از زیباترین و بزرگترین شهر های کشور ترکیه است که در شرق این کشور و در مرزهای غربی ایران قرار گرفته است . این شهر دارای جاذبه های دیدنی و امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی است و از این همواره یکی از گزینه ها برای گذران تعطیلات تابستانی ایرانیان است . وان دارای تاریخی غنی و  پنج هزار ساله است از این رو با سفر به این شهر به یکی از قدیمی ترین سکونتگاههای انسان ها بر روی این کره خاکی قدم نهاده اید . بنابراین باید گفت بازدید از آثار باستانی و موزه های این شهر بخش جدائی ناپذیر از سفر شما خواهد بود .  وان در طول تاریخ تمدن‌ها و پادشاهی‌های مختلفی را در خود پرورانده که برخی از بزرگترین آنها عبارتند از  اورارتینی‌ها ، رومیان ، هخامنشیان ، سلجوقیان و در نهایت عثمانیان که هر یک از خود آثار ارزشمندی را به جا گذارده اند . در ادامه این مطلب هتل های 5 ستاره وان سفر باتو با ما همراه شوید تا شما را با برخی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های شهر وان آشنا کنیم :
جزیره و کلیسای آکدامار یا همان آختامار  Akdamar Island
به گزارش سفر باتو ، جزیره آختامار یکی از زیباترین جزایر موجود در دریاچه وان است که بهتر است برای بازدید از آن وقت را از دست ندهید . جزیره آختامار داری چشم اندازی بی نهایت زیباست و در وسط این جزیره ، کلیسایی باستانی به چشم می خورد که مابین سال‌های ۹۱۵ تا ۹۲۱   میلادی ساخته شده ‌است . بنای کلیسا در طی قرن ها و همچنین بعد از زلزله مهیبی که حدود نه سال پیش در شهر وان رخ داد  ، سالم باقی مانده است . و بر وری دیوار های کلیسا بخشی هایی از کتاب انجیل به تصویر کشیده شده است .
آبشار مرادیه
شهر وان به غیر از میراث تاریخی ارزشمند و باشکوه ، دارای جاذبه های طبیعی فراوانی است . یکی از جذاب ترین جاذبه های شهر وان همین آبشار مرادیه است که در فاصله هشتاد کیلومتری از شهر وان قرار دارد  . این آبشار در طول فصل زمستان یخ می زند و منظره  زیبایی را خلق می کند و در طول فصل بهار و تابستان به حیات خود ادامه می دهد و به یکی از تفرجگاههای این شهر تبدیل می شود . در نزدیکی این آبشار فضای سبز زیبایی را می بینید و میتوانید در طول فصل تابستان زیر سایه درختان ساعت ها استراحت کنید .