Profile

nazi afshar

Contact Details

Bio

سفر به شهر وان – ترکیه

شهر زیبا و توریستی وان در شرق کشور ترکیه و در مرز ایران قرار گرفته است که با وجود تاریخی غنی و طبیعتی زیبا به یکی از قطب های گردشگری این کشور تبدیل شده است . شهر وان دارای جاذبه های فراوان است از این رو سالانه میلیون ها گردشگر از آن دیدن می کنند که از میان تعداد بسیاری را ایرانیان تشکیل داده اند و روز به روز نیز بر شمارشان افزوده می شود . وان با دارا بودن جاذبه های متعدد گردشگران بسیاری را در خود جای داده است ، از زیباترین دریاچه ترکیه گرفته که وان نامیده می شود گرفته تا کوههای پوشیده از برف آرارات و جزیره آختامار و ... همه و همه ارزش سفر به این شهر را توجیح می کند .

همچنین تور وان شهری تاریخی است و حین بازدید از شهر با آثار تاریخی باشکوه و ارزشمندی روبرو خواهید شد که همه  آنها بخشی از تاریخ پر فراز و نشیب و فرهنگ غنی این سرزمین را به نمایش گذارده اند . باستان شناسان قدمت این منطقه را به پنج هزار سال پیش نسبت می دهند و در طی این دوران فرمانروایی ها بزرگی همچون اوراتو ها ، رومیان ، یونانیان و سلجوقیان بر این سرزمین فرمانروایی می کردند . 

در ادامه این مطلب سفر باتو ، شما را با برخی از جاذبه های دیدنی شهر آشنا می کنیم و سپس تعدادی از بهترین مراکز خرید شهر را معرفی خواهیم نمود . پس با ما همراه باشید:

موزه وان

موزه تاریخی وان در تور وان ارزان یکی از دیدنی ترین موزه های این کشور ترکیه است و با توجه به پیشینیه تاریخی این سرزمین و قدمت هزاران ساله آن ، میتوان حدس زد که با چه آثار ارزشمندی در این موزه ، روبرو خواهید شد .  ساختمان موزه نیز تماشایی است و بنایی باستانی بشمار می آید .  با ورود به حیات داخلی موزه ستون هایی را می بینید که با خط میخی بر روی آن ها حکاکی شده و در اطراف آن سنگ قبرهایی به جا مانده از تمدن اورارتو را خواهید دید که بر روی آن ها کتیبه هایی قدیمی حک شده است