Profile

Mr saman rahayi

Contact Details

Bio

خانه‌ی شیخ زاید آل مکتوم  (Sheikh Saeed Al-Maktoum)

شیخ سعید آل مکتوم (حاکم دبی ) مابین سال ۱۹۲۱ تا ۱۹۵۸ بر این شهر حکومت می نمود و پدربزرگ حاکم فعلی حاکم امارات است . محل زندگی وی هم اکنون به عنوان یکی از دیدنی ترین موزه های این شهر بازگشایی است و بازدید از آن جالب و سرگرم کننده خواهد بود . این خانه در سال ۱۸۹۶ توسط  پدر شیخ سعید به ‌گونه‌ای طراحی و ساخته شد که او بتواند از ایوان‌ها و پنجره های مشرف به دریا بر تمامی فعالیت های کشتی‌های تجاری نظارت داشته باشد . به مرور زمان ایوان‌های اصلی این خانه  از بین رفته ‌اند ،  و دوباره مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته اند . به گزارش سفر باتو ، ایوان ها از چوب ساج ساخته شده اند و دارای ظرافت های پیچیده ای هستند و پنجره‌های آن چوبی و مشبکی  هستند و بادگیرهای گچی نیز دارای نقوش هندسی بسیار زیبایی هستند . این خانه‌ دارای سی اتاق است و در وسط بنا حیاطی بزرگ قرار دارد .

حین ورود به داخل موزه در تور دبی با نمایشگاهی از تصاویر و اسناد تاریخی همراه با عکس‌های قدیمی مربوط به سال‌های ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۳ از شهر دبی روبرو خواهید شد . در بخشی از این موزه با تصاویری از دریانوردی ، ماهیگیری ، صید مروارید و ساخت قایق برخورد می کنید و تا حدودی با فرهنگ و آداب و رسوم بومیان آشنا خواهید شد . در بخش دیگری از این موزه نوشته‌ها ، سکه‌های تاریخی ، نقشه‌ها و تمبرهای تاریخی نگهداری و به معرض نمایش گذارده شده است . این موزه‌ در منطقه بر دبی ، و در امتداد بزرگراه الخلیج قرار دارد .

دیره  (Deira)

بازارهای سنتی و تاریخی دیره در سفر با تور دبی از جمله جاذبه های دیدنی شهر دبی است که در شمال خور دبی قرار گرفته ‌است . با ورود به این منطقه از دالان‌های مختلفی عبور می کنید که هریک معرف ملیت و اقوام مختلف در این کشور است . در ادامه به بازار طلای دیره می رسید که به عنوان بزرگترین بازار طلای جهان و بزرگ‌ترین بازار مسکوکات شناخته ‌شده است .