Profile

parham hemmat

Contact Details

Bio

پارک عشاق   Lover’s Park

در سال ۱۹۷۰ میلادی نام این مکان مجددا تغییر یافت و آن را بارکاموتیون نامیدند که به معنای دوستی است . و در نهایت پس از استقلال کشور ارمنستان نام آن بار دیگر و برای همیشه تغییر کرد و پارک عشاق نامیده شد . این پارک از گذشته تابه امروز مکان  محبوب زوج های جوان بوده و جوانان در گذشته قرار های عاشقانه خود را در این مکان برگزار می کردند

 

کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر

تور ارمنستان از جمله اولین کشورهایی بوده که دین مسیحیت را با آغوش باز پذیرفته و این آیین از این منطقه به مناطق اطراف پراکنده شده است . بنابراین جای تعجب نیست اگر بگوئیم بخشی بزرگی از جاذبه های تاریخی این کشور به بازدید از اماکن مذهبی نظیر صومعه ها و کلیساهای تاریخی محدود می شود . و از میان همه این بناها ، کلیسای جامع سنت گریگور مقدس دارای اهمیت بسیاری است به گونه ای که بسیاری از مراسم مذهبی ملی در همین مکان برگزار می گردد و آنرا کلیسای جامع ایروان نیز می نامند .

 این بنای باشکوه ، بزرگ ترین کلیسا در سرتاسر کشور ارمنستان است و از مجموع سه کلیسای کوچکتر تشکیل شده است . اما بنای اصلی که در وسط قرار دارد دارای بیشترین وسعت است و ظرفیت گنجایش هزار و هفتصد نفر را دارد . همچنین در این کلیسا دو محراب جداگانه دارد که گفته میشود هر کدام از آنها متعلق به شاه تیرداد و همسر وی تعلق داشته است . جالب است بدانید این دو نقش چشمگیری در اشاعه دیدن مسیحیت به سراسر این کشور و سرزمین های اطراف داشته اند . گفتنی است اغلب مراسم های مذهبی این کشور نظیر جشن های ملی و میهنی و برخی مراسم های ازدواج در این مکان انجام می پذیرد  . 

موزه اربونی   Erebuni Museum     

موزه اربونی یکی از دیدنی ترین موزه های این شهر است که بر بالای ارتفاعات شهر و بر روی ویرانه های به جا مانده از قلعه اربونی احداث شده است . در این موزه آثار تاریخی به جا مانده از قلعه اربونی را خواهید دید و حین بازدید از گوشه و کنار موزه با بیش از دوازده هزار اثر تاریخی مختلف روبرو خواهید شد .